Filmas “Segvārds Vientulis” kadri filmēti Arendoles muižā

Režisora Normunda Puča filma „Segvārds vientulis” vēsta par katoļu priestera Antona Juhņeviča traģisko likteni, kurš iesaistījās nacionālo partizānu cīņā pēckara Latgalē. Sekojot galvenā varoņa Antona Juhņeviča dzīves pēdējo gadu notikumiem, filma atklāj faktus par Latvijas okupāciju un nacionālās pretošanās kustības darbību Latgalē. Vairākas vēsturisko notikumu rekonstrukcijas ir filmētas to autentiskajās norišu vietās Latgalē un Rīgā.

Filma ir veidota (docu – fiction) dokumentālas spēlfilmas žanrā, sapludinot inscenējuma, kino hronikas kadru un vēsturisko fotogrāfiju nosacītības robežas. Melnbaltā kadra estētika ir izvēlēta kā filmas vizuālā valoda. Skanēs komponista Riharda Dubras īpaši filmai radīta mūzika.

Filmas scenārija autors un režisors ir Normunds Pucis, kuram šis ir pirmais pilnmetrāžas darbs. Scenārijs tapis ciešā sadarbībā ar vēsturniekiem Jāni Viļumu, Inesi Dreimani un Ritvaru Jansonu. Operatori inscenētāji ir Andrejs Verhoustinskis un Oto Ailts. Skaņu operators Anete Vanaga, skaņu režisors Andris Barons.

Daži filmas kadri filmēti arī Arendoles muižas teritorijā.

Kino Splendid Palace no 4. novembra

Režisors: Normunds Pucis
Lomās: Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums, Edgars Pujāts, Egons Dombrovskis, Valdis Bisenieks

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=y4MrZqgpSXc&w=560&h=315]

ArvidsTurlajs

Filmas “Segvārds Vientulis” kadri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *